Devlet Destekleri

Garanti Bankası Mobil Şifremi Unuttum.

  • 03 Mayıs 2020
  • 1.984 kez görüntülendi.
Garanti Bankası Mobil Şifremi Unuttum.

Garanti Bankası mobil Şifremi Unuttum. Garanti Mobil Uygulama Açılmıyor. Garanti Bankası Cep Telefonuma Mesaj gelmiyor. Garanti Mobil Nasıl Kurulur? Garanti Bankası Onay Kodu Gelmiyor. Garanti Bankası İnternet Şifrem Bloke Oldu. Garanti Bankası Mobil Şifresi Nereden Alınır? gibi sorularınızı ayrıntılı olarak inceledik.

Cep Telefonuna Garanti Mobil Nasıl Yüklerim?

Teknolojinin her geçen gün hızla gelişmesi üzerine artık bankaya gitmeden hemen hemen her işlemi yapabilirsiniz. Garanti Bankası internet ve cep telefonu üzerinden tüm bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz Garanti Mobil uygulamasını geliştirdi. Garanti Bankası Mobil ve İnternet üzerinden para gönderme, EFT, Havale, Kredi Ödemesi, Garanti Kredi Başvurusu, Garanti Cep Telefonuna para göndermek, Garanti fatura ödeme, Garanti kontör dakika yükleme ve kredi ile ilgili her türlü işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için 2 farklı indirme seçeneği mevcuttur. İos işletim sistemi kullanan İPhone cihazınız var ise AppStore uygulamasına girerek Garanti Mobil Uygulamayı rahatlıkla indirebilirsiniz. İphone dışında android tabanlı cep telefonuna sahip iseniz GooglePlay uygulamasına girerek Garanti Mobil diye arama yaptıktan sonra uygulamayı indirebilirsiniz. Bu uygulamaları indirmek tamamen ücretsizdir.

Garanti Mobil, Garanti İnternet Bankacılığı Şifresi Nereden Alırım?

Öncelikle internet bankacılığı veya mobil bankacılık hizmetini kullanabilmek için mutlaka internet hizmetinin tarafınıza tanımlı olması ve aktif olması gereklidir. Bunun için en yakın garanti bankası şubelerine giderek İnternet Bankacılığı kullanıcı adı ve şifresini almanız gereklidir. Kullanıcı adı TC Kimlik numarası olmasının yanı sıra garanti hesap numaranızı yazarak da kullanabilirsiniz. İnternet Bankacılığı Şifresi mutlak suretle banka şubelerinden oluşturulmaktadır. Bu sebeple Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak internet bankacılığı ya da mobil bankacılık şifresi alamazsınız.

Garanti Mobil Kullanıcı Adı ve Şifremi Unuttum.

Eğer daha önce Garanti Bankası internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullandı iseniz ve daha sonra bu şifreyi hatırlamıyorsanız öncelikle yapmanız gereken Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerini aramak olmalıdır. Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası 444 0 333 arayarak müşteri hizmetleri danışmanınıza bağlanarak şifrenizin sıfırlanması ve yenilenmesini talep edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri danışması size kimliğinizi doğrulamak için sorduğu soruları doğru yanıtlamanız halinde cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderecektir. Bu şifreyi ilk mobil bankacılık veya internet bankacılığı sistemine giriş yapar yapmaz yenilemeniz gerekmektedir.

Garanti Bankası Mobil Şifrem Bloke Oldu

Eğer garanti bankası internet bankacılığı yada mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra 3 defa şifrenizi yanlış girmeniz halinde maalesef şifreniz bloke olacaktır. Garanti İnternet Bankacılığı ya da Garanti Mobil Uygulama şifreniz bloke olduğu takdirde isterseniz 444 0 333 nolu telefonu arayarak, isterseniz de size en yakın garanti banka şubesine giderek şifrenizi yenileyebilir ve blokeyi kaldırabilirsiniz.

Garanti Mobil Açılmıyor

Öncelikle internet üzerinden çalışan mobil uygulama açılmadığı veya hata verdiği takdirde öncelikle cep telefonunuzun internete bağlı olup olmadığını kontrol etmeniz gereklidir. Eğer cep telefonunuzun internet bağlantısında bir sorun yok ise cep telefonunuzun ayarlar kısmına girerek hücresel veri kullan seçeneğinin aktif olup olmadığını kontrol edin. Eğer hücresel veri aktif ise ayarlar kısmından garanti mobil uygulama menüsünü bularak çerezleri temizle demeniz gereklidir. Eğer hala uygulama açılmıyor ise cep telefonunuzdan Garanti Mobil uygulamasını kaldırdıktan sonra telefonunuzu açıp kapatın ve ardından tekrar cep telefonunuza Garanti Mobil Uygulamasını kurun.

Garanti Cep Telefonuma Onay Kodu Gelmiyor

Eğer cep telefonunuz çekiyor ise ve kullandığınız operatöre ait hat çekiyor ise Garanti Cep Telefonunuza onay kodunun gelmemesinin tek bir sebebi vardır. Mutlaka kullanmış olduğunuz cep telefonu operatörünü değiştirmiş olmanız gereklidir. Eğer örneğin türkcell hattan Vodafone ya da Turk Telekoma geçiş yaptı iseniz maalesef internet bankacılığı işlemlerini yapamazsınız. Güvenlik önlemleri açısından her operatöre ait sim kart seri numaraları bankacılık sistemine işlenmektedir. Bu sayede sim kartınız kopyalansa bile kişiler sizin hesabınızdan işlem yapamayacaktır.

Cep Telefonunuza onay kodu gelmiyor ise yapmanız gereken en yakın Garanti Bankası ATM sine giderek kartınızı taktıktan sonra menüden SİM KART BLOKE KALDIRMA seçeneğini açarak bloke kaldırabilirsiniz. Bu sayede garanti cep telefonuma onay kodu gelmiyor probleminden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.