Devlet Destekleri

Gaziantep Ramazan Kolisi Yardımı

  • 04 Nisan 2022
  • 690 kez görüntülendi.
Gaziantep Ramazan Kolisi Yardımı

Gaziantep Ramazan Kolisi Yardımı. Gaziantep Kaymakamlığı Ramazan Kolisi Yardımı. Şahinbey Kaymakamlığı Ramazan Yardımı. Şehitkamil Kaymakamlığı Ramazan Yardımı

Sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın üst seviyede olduğu ramazan ayında hayırseverler bir biri ardına açıklama yapmaya devam etmektedir. Ramazan ayında hangi yardımları alabilirsiniz konusunda ayrıntılı bir çalışma hazırladık. Unutmayalım ki ramazan ayında yapılan yardımları alabilmeniz için başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hiç bir kurum, dernek veya vakıf sizin ihtiyaç sahibi olduğunuzu bilemez ve bu sebeple yardım alamazsınız. Bu yüzden öncelikle durumunuzu belirlemek için bağlı olduğunuz ilçede bulunan sosyal yardımlaşma vakıflarına gitmeniz gereklidir. Sosyal Yardımlaşma vakıflarında gelir tespit yapıldıktan sonra yardıma muhtaç olup olmadığınız belirlenmektedir. Her hayır kurumu ihtiyaç sahiplerini belirlemek için sosyal yardımlaşma vakıfları ile koordineli çalışmaktadır. Hayır yapmak isteyenler sosyal yardımlaşma vakıflarından liste alır ve durumu olmayan vatandaşlara yardım ulaştırmaktadır.

Gaziantep Ramazan Yardımı Başvurusu
Şahinbey Yardım Başvurusu
Şehitkamil Ramazan Kolisi yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ramazan ayı boyunca gıda kolisi yerine sıcak yemek dağıtımına başladı. Ramazan boyunca öncelik olarak engelli, yaşlı kişiler olmak üzere 3 çeşit yemek tatlı ve içecekten oluşan iftar menüsü ile birlikte evlere servis yapmaya başlamıştır. Ramazan ayında iftar ramazan kolisi yardımı için öncelikle Gaziantep büyükşehir belediyesine başvuru yapmanız gereklidir. Başvuru için isterseniz İncili pınar Mah. Şehit Yusuf Erin Caddesi Büyükşehir Belediyesi Binası Şehitkamil / Gaziantep adrese giderek başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca alo 153 telefon hattı ile birlikte rahatlıkla istek ve dileğinizi büyükşehir belediyesine iletebilirsiniz.

Şahinbey Kaymakamlığı Ramazan Yardımı, Ramazan Kolisi

Şahin bey kaymakamlığı bu sene maalesef ramazan kolisi dağıtımı yapmamaktadır. Ancak ihtiyaç sahibi vatandaşların rahat bir ramazan ayı geçirmesi için sosyal yardımları arttırmışlardır. Her ne kadar şahinbey kaymakamlığı ramazan kolisi dağıtmasa da gerek belediye olsun gerek ise de dernek ve vakıflar olsun, yardım için bu vakıf ile koordineli olarak çalışmaktadır.

Şahinbey Belediyesi Ramazan Yardımı Şahinbey belediyesi ihtiyaç sahiplerine ramazan kolisi yerine her gün 10 000 kişilik iftara vermeye başlamıştır. Ancak engelli ve yaşlı kişilere bu yemek evlerine kadar gitmektedir.

Şehitkamil Kaymakamlığı Ramazan Kolisi Yardımı

Şehitkamil kaymakamlığı Gıda paketi yardımı yerine bu sene ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakit yardımı yapmaktadır. Öncelkle gelir tespit yaptırmanız ve ardından internet sayfası üzerinden yardım başvurusu yapabilirsiniz.