Devlet Destekleri

Gittigidiyor Ürün Nasıl Satılır?

  • 21 Mayıs 2020
  • 911 kez görüntülendi.
Gittigidiyor Ürün Nasıl Satılır?

Gittigidiyor ürün nasıl satılır. Gittigidiyor İnternetten Ürün Satmak. Gittigidiyor mağaza açmak. Gittigidiyor ürün satma komisyon oranı nedir? Gittigidiyor ürün satma başvurusu yapmak. Gittigidiyor mağazamı kaydetmek. İnternetten Ürün satmak. Kendi Ürünümü İnternetten Nasıl Satarım?

Gittigidiyor Üzerinden Ürün Nasıl Satılır?

2011 yılında kurulan ve 16 milyondan fazla kullanıcı potansiyeli olan Online Pazar olarak adlandırılan gittigidiyor sitesine aylık ortalama 60 milyon ziyaretçi gelmektedir. Bu sayede işletmesini büyütmek isteyen ve ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen kişiler için oldukça avantajlı bir hale gelmektedir.

Kendi ürününü internetten satmak isteyen kişiler gitti gidiyor üzerinden başvuru yaparak online mağaza dükkan açarak kendi ürünlerini internet üzerinden satış yapabilmektedir. Gittigidiyor politikası gereği mağaza açan kişi ürünü sattıktan hem sonra ürünün parasını alamaz. Satılan ürüne ait para havuzda bekler ve yasal süre bitiminde mağaza sahibine iade edilmektedir. Gitti gidiyor sitesine her ay ortalama 60 milyon ziyaretçi geldiğini düşünürsek ürün ve kendi mağazanızın prestiji bakımından hem reklam yapılır hem müşteri kitleniz artar.

Gittigidiyor Ürün Satmak İçin Ne Yapmalıyım.

Öncelikle küçük ölçekli işyeri iseniz Gittigidiyor üzerinden satış yapmanız için herhangi bir vergi kaydına yada vergi mükellefi olmanıza gerek olmamaktadır. Ancak Gittigidiyor kendi sitesi üzerinden ürün satmanız için sizden bazı bilgiler talep etmektedir. Bunlar sırası ile;

  • Mağaza İsmi: En Fazla 35 Karakter Kullanılmalı
  • Tanıtım Yazısı : Ne sattığınız ile ilgili ürününüz ile ilgili tüm gerekli bilgiyi ayrıntılı olarak yazmalısınız. Müşteriler açısından açıklama kısmı satış artması konusunda etkilidir. Ayrıca bu bölümde logo, mağaza görsel resim gibi alanları da düzenleyebilirsiniz.
  • Tüm bilgilere giriş yaptıktan sonra e posta adresinize mail gelecek ve artık mağazanızda ürün satabilirsiniz.

Gittigidiyor İnternetten Ürün Satmak Ücretli mi?

Gittigidiyor da online mağaza açmak veya ürünlerinizi satmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Tek mağaza üzerinden 10 bine yakın ürünü internetten satışını yapabilirsiniz.

Gittigidiyor İnternetten Ürün Satma Komisyon Oranı Ne Kadar?

Her ne kadar Gittigidiyor sitesi mağazanızın ürününü internet üzerinden satış yaparken sizden bir ücret talep etmese de sattığınız ürün başına komisyon talep etmektedir. Ancak ürün satmadığınızda herhangi bir ücret talep etmez. Gittigidiyor komisyon oranı ise değişiklik göstermektedir. Satmış olduğunuz ürünün değerine ve cinsine göre %6 dan %17 ye kadar satmış olduğunuz fiyat üzerinden komisyon almaktadır.

Gittigidiyor Ürün Satma Başvuru Yeri Neresidir?

Öncelikle Gittigidiyor sitesine üye olmanız gereklidir. Üye olurken ürün satmak istediğiniz için mutlaka kurumsal üyelik kısmını tıklayınız. Ancak üye olurken istenilen tüm bilgileri hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurunuz. Aksi takdirde internet mağazanız Gittigidiyor tarafından onay verilmeyebilir.