Devlet Destekleri

Kaymakamlık Maddi Yardım Başvuru

  • 09 Nisan 2020
  • 3.589 kez görüntülendi.
Kaymakamlık Maddi Yardım Başvuru

Kaymakamlık Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır? Kaymakamlık Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Kaymakamlık Kira Yardımı Nasıl Yapılır? Kaymakamlık Para Yardımı Başvuru

Kaymakamlık Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her geçen gün korona virüs etkileri oldukça artmaktadır. Ekonomik hayat artık durma noktasına gelmiştir. Her ne kadar Cumhurbaşkanlığı artık işten kimse çıkarılmayacak dese de bu güne kadar milyonlarca insan ya işten çıkarıldı ya da ücretsiz izine çıkarıldı. İşten çıkarılmak yasaklansa da kişiler iş veren tarafından ücretsiz izine çıkarılabilecek. Ücretsiz İzine Çıkarılan kişilere ne maaş veriliyor ne de sigortası yatıyor. Bu durumda da kişiler mağdur olmaktadır. Bu sebeple her gün farklı yardım paketleri devreye alınmaktadır. Ancak herkesin asıl problemi talebine cevap alamamaktadır. Son günlerde çok fazla ihtiyaç sahibi kişilerin olduğundan dolayı kurumlar artık başvurulara yetişememektedir. Bu yazımızda ihtiyacınızı hangi kurumlara bildirebilirsiniz ve talebinize sonuç alabilirsiniz sorularınıza cevap vereceğiz

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Yardım Başvurusu

Bu güne kadar devlet her türlü maddi yardım talebini sosyal yardımlaşma kurumu üzerinden karşılamaktadır. Korona sebebi ile işşiz kaldımmaddi yardım talep ediyorum veya gıda yardımı talep ediyorum gibi talebinizi kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfı karşılayacaktır. Maddi yardım, Gıda Yardımı, Kira Yardımı gibi ihtiyaçlarınız için öncelikle kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfına başvurmalısınız. Daha önceden bireysel olarak Kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfına giderek yardım başvurusu yapabilirken korona virüs sebebi ile artık başvurular telefon ya da internet üzerinden başvuru alınmaktadır. Bu sebeple artık kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakıfları daha çok personel ve yeni telefon hatları ile vatandaşın talebini karşılamaya çalışılmaktadır. Bu yüzden Kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfı için bağlı olduğunuz ilçenin Kaymakamlık Sitesine girerek kaymakamlık sosyal yardımlaşma vakfı telefon numaralarını arayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki sosyal yardımlaşma vakıfları çok yoğun olduğundan dolayı sık sık aramalısınız. Diğer bir yol ise Kaymakamlık sosyal yardımlaşma internet başvurusudur.Her kaymakamlık internetten başvuru almadığını unutmayalım. Ancak bazı ilçelerde bulunan Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakıfları internet üzerinden başvuru almaktadır. Bu yüzden mutlaka Kaymakamlık İnternet Sitesini kontrol ederek internetten başvuru yapabilirsiniz.

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Cevap Vermiyor

Herkesin en büyük sorunu sosyal yardımlaşma vakıflarına telefon ile ulaşamamaktadır. Bu yüzden sık sık telefon ile ulaşmaya çalışmalısınız. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfına telefon ile ulaşırsanız çok fazla yoğunluk sebebi ile talebiniz işlem geç alınabilmektedir. Unutmayın ki şartlarınız tutuyor ise size mutlaka yardım yapılacaktır. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşmaya telefon ile ulaştıktan sonra sosyal yardımlaşma vakfı inceleme uzmanları TC Kimlik numaranızı ve durumunuz ile ilgili bilgiyi aldıktan sonra talebinizi sisteme işleyecektir. Daha sonra Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Mütevelli Heyeti toplantısında durumunuz incelenecek ve hangi alanda ve ne kadar yardım yapılacağına karar verilecektir. Başvurunuzun sonucu mutlaka cep telefonunuza kısa mesaj ile iletilecektir. Eğer maddi yardım talebiniz uygun görülür ise PTT şubesi ya da Ziraat bankası hesabınıza para otomatik olarak yatacaktır.

Kaymakamlık Maddi Yardım Açık Kapı

Kaymakamlıkların ihtiyacı karşılamak için vatandaşa sunduğu diğer bir hizmet ise Kaymakamlık Açık Kapı Bürosudur. Açık Kapı Bürosuna kaymakamlığa giderek başvuru yapabileceğiniz gibi e devlet üzerinden şifrenizi girdikten sonra size nasıl yardımcı olabiliriz yazan arama kısmına Açık Kapı yazarak sisteme giriş yapabilir ve tüm ihtiyaçlarınızı yazabilirsiniz. CİMER’e benzeyen bu uygulama sayesinde talebinizin çözüm bulunacağı kuruma otomatik olarak yönlendirilecektir. Eğer Kaymakamlık Yardım için talebiniz cevap görmedi ise açık kapı uygulaması sayesinde talebiniz tekrar incelemeye alınacaktır.

Kaymakamlık Maddi Yardım CİMER

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER vatandaşların tüm taleplerinin  alındığı bir platformdur. Ancak her ne kadar Cumhurbaşkanlığı iletişim diye isimlendirilse de talebiniz öncelikle CİMER merkez birimine düşecek ve ardından talebiniz bulunduğunuz Valiliğe iletilecektir. Daha sonra talebiniz ile ilgili kuruma dilekçeniz otomatik olarak işleme alınacak ve size mail üzerinden cevap verilecektir. CİMER’e başvuru için mutlaka e devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra CİMER diye arattırdığınızda açılan ekranın sağ üst kısmında bulunan + Ekle kısmını tıklayarak tüm bilgilerinizi eksiksiz doldurduktan sonra başvuru yapabilirsiniz.

Özetle Kaymakamlık Maddi Yardım, Kaymakamlık Gıda Yardımı, Kaymakamlık Kira Yardımı, Kaymakamlık Fatura Yardımı, Kaymakamlık Maaş yardımı gibi her konuda talebinizi iletileceğiniz 3 farklı hizmet birimini ve yapacağınız işlemleri ayrıntılı olarak anlattık.