Devlet Destekleri

Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor

  • 06 Aralık 2018
  • 4.947 kez görüntülendi.
Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor

Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor. Son günlerde hayat şartlarından dolayı artık hemen hemen herkes gerek ihtiyaç gerekse de taşıt ya da ihtiyaç kredisi kullanmaktadır. Ancak son zamanlarda çıkan findeks kredi notu sayesinde artık banka herkese kolaylıkla kredi vermemektedir. Bu sebeple eşimiz, dostumuz, akrabamız ya da arkadaşımız bizden kredi çekmemizi isteyebilir. Arkadaşıma kredi çektim ödemiyor ne yapmalıyım, başkası adına kredi çektim ödemiyor, başkası adına kredi çektim ama aylık ödemeleri ödemiyor gibi sorularınızın çözümünü sizler için araştırdık.

Başkasına Çektiğim Krediyi Nasıl Alırım?

Öncelikle borç verirken iki kere düşünmeliyiz. Eğer birisi bizden bankadan kredi çekmemizi istedi ise öncelikle kendisinin neden kredi çekemediğini düşünmemiz gereklidir. Son zamanlarda findeks kredi notu sayesinde hemen hemen herkes kredi çekebilmektedir. Ancak eğer bankalar tarafından kara listeye alındı ya da findeks kredi notu düşük ise o kişi bankadan kredi çekemez.Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor. Bankaların kredi çekemeyen ve findeks kredi notu düşük olan kişi bankaya olan borçlarını ya ödememiştir ya da borç ödemede gecikmeler yaşamıştır. Diğer bir sebep ise kredi kartının borcu sebebi ile kara listeye düşmüş olabilir.

Öncelikle eğer başkası adına kredi çekecek iseniz mutlak suret ile kendisinden borç aldığına dair bir teminat isteyin. Gerek çek gerekse de sene alarak bir şekilde kendinizi garantiye almanızı tavsiye ederiz. Diğer bir yol ise noterden onaylı bir alacak verecek anlaşması imzalamanızı tavsiye ederiz. Aksi takdirde karşı tarafa borç verdiğinize ve onun adına kredi çektiğinizi ispatlayıcı belgelere sahip değilseniz hukuki olarak herhangi bir hak elde edemezsiniz.

Başkasına Kredi Çekmeden önce Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Öncelikle bir başkası adına kredi çekerken ödeme konusunda anlaşma yapmanızı tavsiye ederiz. Mutlak suretle kredi çekmeden önce çek, senet gibi resmiyeti olan bir evraka imza atmasını isteyin. Eğer karşı taraf borcunu ödemez ise hukuki olarak icra yolu ile paranızı tahsil edebilirsiniz. Arkadaşıma Kredi Çektim Ödemiyor. Diğer bir yöntem ise noterden ödeme senedi yapmaktır. Eğer kredi çektiğiniz kişinin üzerinde herhangi bir mal mülk ya da taşınmaz vardır. Bu ise noterden bu mallar üzerine satılamaz şerhi koydurabilirsiniz. Eğer bu yollardan birisine başvurmadı iseniz hiçbir şekilde paranızı tahsil edemezsiniz.

Arkadaşıma Kefil Oldum Ama Borcunu Ödemiyor.

Son zamanlarda bankalar kolay kolay kefil istememektedir. Ancak eğer riskli bir durum söz konusu ise banka kredi çeken kişiden kefil isteyebilmektedir. Eğer gerçek borçlu borçlarını ödemez ise banka ilk olarak kendi borcunu ondan tahsil etmeye çalışacaktır. Eğer kredi çeken kişini üzerinde kayıtlı araba ev tapu para gibi bir miktar bulamaz. İse banka kefil olan kişiye tebligat gönderir ve borcunu ödemesi istenir. Bu durumdan da kurtulmanın herhangi bir şans yoktur. Kefil mutlak suretle borcu ödemek zorundadır. Ödemediği takdirde gerçek borçlunun yaşadığı icra ya da avukat gibi birçok sorunla karşı karşıya kalacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ