Devlet Destekleri

Çalışma İzni E Devletten Almak

  • 29 Nisan 2021
  • 762 kez görüntülendi.
Çalışma İzni E Devletten Almak

Görev Bildirim Belgesi Nasıl Alınır? Görev İzni nasıl Alınır? E Devletten Çalışma İzni Nasıl Alınır? Görev Belgesi Nasıl Alınır? Görev Belgesi E Devletten Nasıl Alınır?

Tüm türkiye genelinde tam kapanma sebebi ile çalışma izninden muaf olan çalışanlar eskiden iş yerlerinden belge aldıklarnda çalışabilmekte idiler. Artık sokağa çıkma yasağında çalışmak isteyenler e devlet üzerinden görev belgesi almak zorundadır.

Çalışma İzni Görev Belgesi Nasıl Alınır?

Öncelikle muaf olan yerler, örneğin imalathane, sanayi, inşaat gibi açıklanan muaf olan kişiler listesinde iseniz öncelikle

1- e devlete girdikten sonra açılan sayfada ne aramıştınız kısmına e başvuru (icisleri bakanlığı) kısmına giriş yapmalısınız.

2- daha sonra açılan sayfada görev belgesi yazan kısmı seçmeniz gereklidir.

3- Görev Belgesi kısmı şu anda çalışmakta olduğunuz iş yerinin sokağa çıkma yasağında muaf olup olmadığına göre izin vermektedir. Özetle eğer sigortanız muaf olacak çalışanlar içerisinde ise bu belgeyi alabiliyorsunuz.

4-daha sonra almış olduğunuz belgeyi çıktı aldıktan sonra almış olduğunuz belgeyi doldurmanız gereklidir. bu belgede hangi iş yerinde çalıştığınız, ad soyad, hangi adreste çalıştığınız, ikamet adresiniz neresi, hangi mesai çalışma saatleri arasında çalışıyorsunuz gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doldurduktan sonra firma yetkilimiz imzaladıktan sonra çalışabilirsiniz.

Görev Belgesi Alamıyorum

Eğer sistem yoğun ve e başvurudan çalışma izni, görev belgesi alamadı iseniz kısa süreli www icisleri gov tr adresinde bulunan formu manuel olarak doldurduktan sonra firma yetkilinizin imzaladıktan sonra geçici olarak bu belgeyi kullanabilirsiniz.

E devletten Görev Belgesi Alamıyorum

Tüm Türkiye genelinde aşırı yoğunluk sebebi ile kısa süreli yukarıda yazdığımız şekilde www icisleri gov tr adresinde bulunan görev belgesi duyurusunda manuel olarak çıktı alarak doldurabilirsiniz

Görev Belgesi Yoksa Nasıl Çalışırım

maalesef artık eğer e devlette görev belgesi oluşturamıyorsanız hiç bir şekilde çalışamazsınız. Eğer sigortanız muaf olan sektörde ve sigortanız düzenli yatıyor ise bu belgeyi oluşturabilirsiniz. Ancak manuel belge düzenlerken dikkat etmeniz gereklidir. Yeni oluşturulan belgeler barkodlu olacağından tüm illegal çalışma izinlerini ortadan kaldıracaktır. Unutmayın ki daha önceden almış olduğunuz belgeler artık geçersizdir.