Devlet Destekleri

Ebada Video Açılmıyor

  • 01 Eylül 2020
  • 4.162 kez görüntülendi.
Ebada Video Açılmıyor

Ebaya giriş yapamıyorum. Ebada video açılmıyor. Ebada online eğitime katılamıyorum. Ebada ders açılmıyor. Ebada kitap açılmıyor. Eba tv yi izleyemiyorum. Eba tv ders tekrarı nasıl izlenir. Eba şifremi unuttum. Eba şifrem yanlış diyor.Ebaya giriş yapıyorum bekliyor ama açılmıyor.

Korona tedbirleri sebebi ile Milli Eğitim Bakanlığının uzaktan eğitim uygulamasında karşılaşacağınız tüm sorunlarınızı sizler için inceledik. Yazımızda eba ve eba tv ile ilgili problemleriniz ve çözümleriniz ile ilgili yapmanız gerekenleri ayrıntılı olarak inceledik.

Ebaya Giriş Yapamıyorum

Uzaktan online uygulama olan Eba uygulamasına giriş yapmak için farklı seçenekler sunulmaktadır. Öncelikle İnternet şart koşulmuştur. Ebaya ister Tablet, İster Bilgisayar, İster Laptop İsterseniz ise cep telefonu ile giriş yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken www eba gov tr adresine giriş yapmanız gereklidir. Açılan ekranda Eba Tv de yayımlanan hangi saatte hangi dersin olduğuna dair bilgi ekranı bulunmaktadır. Bu sayede her derse katılım yapabilirsiniz. www eba gov tr adresine giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan öğrenci kısmını seçerek Eba ya devam et dedikten sonra kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Ebada Video Açılmıyor

Ebada video açamıyor iseniz bunun sebebi yazılımsal bir problemden kaynaklanmaktadır. Ebada video açılmıyor ise öncelikle kurmanız gereken programlar bulunmaktadır. Eğer bu programlar var ise sürüm güncelleme yapmalısınız. Ebada video izlemek için ilk olarak google adresine java yazdıktan sonra www java com adresine giriş yaparak java uygulamasını indirmeniz gereklidir. Java uygulamasını indirdikten sonra mutlaka bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gereklidir. Eğer hala ebada video izleyemiyorsanız google arama kısmına adobe flash playeri yüklemeniz gereklidir. Daha sonra adobe shockwave uygulamasını da yükledikten sonra bilgisayarınız açıp kapatın. Sisteme tekrar girdiğinizde videonun açıldığını göreceksiniz.

Ebada Online Eğitime Katılamıyorum

Ebada online eğitime katılabilmek için mutlaka öğretmenin online eğitimi başlatması gereklidir. Eğer öğretmen online eğitimi başlatmaz ise giriş yapamazsınız. Öğretmen online eğitime başladığında ekranınızda uyarı gelecektir. Online Eğitim Başladı derse katılın şeklinde uyarı gelecektir. Bu sayede eğitime katılabilirsiniz. Sol taraftaki menüde canlı dersler kısmına giriş yaparak hangi saatte hangi ders için online eğitim olacağı yazmaktadır. Vakti gelen derse online eğitim için katılmak için sol taraftaki menüden canlı dersler ve o dersin en son satırında sarı bir işareti tıkladıktan sonra derse katıl demeniz yeterli olacaktır.

Ebada Ders Kitabı Ders Notu Açılmıyor.

Ebada ders kitabı yada ders notu açılmıyor ise bilgisayarınızda microsoft office word uygulamasının yüklü olması gereklidir. Ayrıca google acrobat reader yazarak bu uygulamayı mutlaka ücretsiz olarak indirmeniz gereklidir.

Eba Tv yi İzleyemiyorum.

Her ne kadar yeni çıkan tv ve uydu alıcılarında frekanslar otomatik olarak güncellense de bazı durumlarda eba tv frekansı güncel olmadığından tv de izleme yapamazsınız bu sebep ile eba tv frekansını uydu alıcınıza girmeniz gereklidir. Eba Tv Uydu Frekansı :TURKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3

Ebaya Giriş Yapıyorum Bekliyor Ama Açılmıyor.

Eğer www eba gov tr ya da www trtizle com adresine giriş yaptığınız halde ekran dönüyor ve bekliyor iseniz bu sıkıntı genellikle internet hızınız ile alakalıdır. Eba ve Eba tv yi izlemeden önce modeminizi açıp kapatarak hızlanmasını sağlayabilirsiniz.