Devlet Destekleri

Hepsiburada Üzerinden Ürün Satmak

  • 21 Mayıs 2020
  • 901 kez görüntülendi.
Hepsiburada Üzerinden Ürün Satmak

Hepsiburada üzerinden ürün satmak. Hepsiburada internetten ürün satmak. Hepsiburada  dan nasıl ürün satabilirim? Hepsiburada  komisyon oranı ne? Hepsiburada  kayıt ücreti nedir. Hepsiburada üzerinden satış yapmak.

Hepsiburada Üzerinden Ürün Satmak

Hepsiburada Türkiye’de ilk e ticaret sitesidir. 2001 yılından beri faaliyet gösteren Hepsiburada alışveriş sitesi en kapsamlı internet online pazar yeri olarak hizmet sunmaktadır. 12 milyondan fazla ürün Hepsiburada  üzerinden satışa çıkarılmıştır. Hepsiburada farklı bireysel kullanıcıların ürünlerini sattığı gibi aynı zamanda kendi ürünlerini de satışa sunmaktadır. Hepsiburada  sitesi ilk e ticaret sitesi olduğundan dolayı Hepsiburada  üzerinden e ticaret dükkanı açmak hem gelirinizi arttıracak hem de marka değerinizi arttıracaksınız.

Hepsiburada Üzerinden Ürün Nasıl Satılır?

Öncelikle oldukça geniş bir müşteri kitlesinin olmasının yanı sıra aynı oranda e ticaret dükkanı bulunmaktadır. Hepsiburada  üzerinden açtığınız e ticaret dükkanında sattığınız ürünlerin satışını arttırmak için rekabet gücünüzün yüksek olması ve fiyat düşürme, reklam verme gibi işlemler yapmalısınız.

Hepsiburada  sitesi üzerinden ürün satmak için e ticaret dükkanı açmak için istenilen belgeler; vergi levhası, İmza sirküsü, Çalıştığınız Banka Bilgileri, ticari sicil kayıt ve oda kayıt belgesi, faaliyet belgesi gerekli ve teslim edilen her evrağın imzalı kaşeli ve onaylı olması gereklidir.

Başvuru yaptıktan sonra en kısa sürede tüm bilgi ve belgelerinizin kontrol edilmesinden sonra cevap verilecektir. Başvurunuz kabul edildikten sonra Hepsiburada  üzerinden açtığınız dükkan yada aylık abonelik gibi herhangi bir üçret ödememekteyiz. Ayrıca Hepsiburada  üzerinden kargo yapmak isterseniz daha uyguna kargo imkanına sahip olabilirsiniz.Ancak müşteri maduriyeti ve şikayeti ile ilgili her türlü sorunda hepsi burada şirketi sizi mesul tutabilir ve sorunun çözümlenmesini isteyebilir.

Hepsiburada  Ne Kadar Komisyon Alır?

Her ürün için değişen komisyon tutarı ek formda belirtilmiştir. %5 ila %20 arasında değişen komisyon tutarı ürün sattığınızda havuza düşen paradan kesinti yapılarak tarafınıza ödenir. Ancak dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise Hepsiburada üzerinden yapılan satışlar için vergi ödemek zorundasınız. Her sattığınız ürünün faturasını kesmeniz gerektiğinden bu fatura sonucunda oluşan vergiyi siz ödemelisiniz.

Hepsiburada Ürün Satmak İçin Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle Hepsiburada internet sayfasına kayıt olmalısınız. Eğer  Hepsiburada üzerinden ürün satmak istiyor iseniz kurumsal müşteri kaydı yaptıktan sonra yukarıda istenilen tüm bilgi ve belgeleri sisteme yükledikten sonra kayıt için onay kodunun gelmesi gereklidir. Eğer Sanal Mağazanız Hepsiburada  tarafından açılmaya uygun ise onay gelir gelmez firmanıza ait ve satacağınız ürünlere ait bilgileri güncelleyerek hemen internetten satış işlemine başlayabilirsiniz.