Devlet Destekleri

Fitas Şifre Yenileme

  • 03 Aralık 2021
  • 4.625 kez görüntülendi.
Fitas Şifre Yenileme

Fitas Şifre Yenileme. Fitasa Giriş Yapamıyorum. Fitas Şifre Nasıl Yenilenir? Fitas şifremi Nasıl Değiştiririm? Fitas Şiftemi Unuttum. E devlet ile Fitasa Giriş Yapmak.

Fitas Şifre Değiştirmek

Sağlık Bakanlığının sisteminde güvenlik açısından bazı problemlerin olması sebebi ile bazı kullanıcıların Fitas yetkileri pasife alınmıştır. Ayrıca şifre yenileme sayfası da değişmiştir. Daha önceden şifremi sıfırla butonu olmasına rağmen artık Fitas Şifre Yenileme için e devlet şifresi ile giril yapmak gereklidir.

Fitas’a giriş yapamayan ya da şifre yenilemek isteyen kullanıcıları yapması gerekenler sırası ile ;

1- Öncelikle Halk Sağlığı Yönetim Sistemi sitesine giriş yapmanız gereklidir. Sitenin adresi: https://hsys.saglik.gov.tr/Account/Login

2- Açılan sayfada bulunan SSO ile giriş kısmını tıklayarak Sağlık Bakanlığı Ortak giriş sayfası açılacaktır. Açılan sayfada sol tarafta bulunan menü kısmında E-Devlet yazan kısmı seçmeniz gereklidir. Şifre yenileme için mutlaka E devlet kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmanız gereklidir. Açılan sayfada E devlet ile giriş için tıklayın kısmını seçin.

3- E devlet şifresini girdikten sonra tekrar HSYS sistemine otomatik geçiş yapacaktır. Bu sayfada cep telefonunuza Onay kodu gönderilecektir. Eğer cep telefonu numaranız doğru değil ise ” Numaramı Değiştir ” kısmından güncelleme yapabilirsiniz. Doğrulama kodu gönder dedikten sonra 2. adımda cep telefonunuza gelen kodu girin. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama(2FA) yöntemini etkinleştir sekmesini tıklayın.

4– Doğrulama mesajını girdikten sonra şifre yenilemek için gereken sayfa açılacaktır. Açılan sayfada Sol Üst kısımda Adınız ve Soyadınız olan kısmın üstünü tıklayın.

5- Kullanıcı Profilim Sayfası açılacaktır. Bu sayfada bireysel olarak telefon e posta şifre gibi bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirmek için isminizin olduğu orta kısmın üst tarafında ” FİTAS/AŞILA Şifre Değiştir ” butonu bulunmaktadır. FİTAS/AŞILA Şifre Değiştir kısmını tıkladıktan sonra Yeni şifre kısmını doldurduğunuzda şifreniz otomatik olarak değişecektir.

FİTAS PROGRAMI ÇALIŞMIYOR

Denetim yapabilmek için filyasyon ekiplerinin cep telefonuna yükledikleri Fitas programı bazen hata vermektedir. Fitas Kullanım Kılavuzu.Hataların başlıca sebebi Güncelleme yapmamalarıdır. Fitas programı çalışmayan filyasyon ekiplerinin öncelikle programı güncellemesi gerekmektedir. Genellikle güncelleme sonrası problem çözülmektedir. Ancak bazı zamanlarda programı cep telefonunuzdan kaldırdıktan sonra tekrar yüklemeniz gerekmektedir.