Devlet Destekleri

Düşük Faizli İş Yeri Açma Kredisi

  • 22 Nisan 2021
  • 528 kez görüntülendi.
Düşük Faizli İş Yeri Açma Kredisi

Dükkan açmak için faizsiz kredi çekmek. İş yeri açmak için en uygun kredi nasıl alabilirim? Sıfır faizli iş yeri açma kredisi. Günümüzde işsizlik giderek artan bir sorundur. Özellikle gençler arasında yaygın olan işsizlik problemini ortadan kaldırmak adına girişimcilere yeterli finansal desteğin verilmesi için birçok kredi yolu vardır. Türkiye’de işsizlik sorunu ciddi bir potansiyel kalkınma sorunudur. Devlette memur olamayan veya kendi işini kurmak isteyen girişimciler için işsizliğin omuzlarındaki ağır yükleri kaldırması ve istihdamı teşvik amacıyla gerekli düzenlemeler yapılır. Bu mali destekler çok önemlidir zira bunlar olmasa Türkiye’deki işsiz insan, dinamik, genç ve olası potansiyelden faydalanamaz elbette ki bu durum hem ülke ekonomisi için hem de halk için zarardır. Bu bağlamda ülke vatandaşı olan sizlerde pekala düşük faizle iş yeri açma kredisi alıp kendi şirketinizi kurabilirsiniz.

İş Yeri Açmak İçin Ne Yapılmalı?

Eğer sizde bir iş yeri açmak isterseniz açacağınız iş yerinin küçük çapta veya büyük çapta bir iş olmasına karar vermelisiniz. Verdiğiniz karar ihtiyacınız olan mali desteği şekillendirecektir. Seçtiğiniz sektörde projenizin masrafı açısından farklılık gösterecektir. Gıda, tekstil, hediyelik eşya, esnaflık sektörlerinden küçük bir işletme açmak sizin için daha az masraf ve daha küçük bir işletme olacaktır. Büyük çapta şirket açacaksanız Kobilere verilen destek paketinden yararlanabilirsiniz.

Düşük Faizli Banka Kredisi Nereden Alabilirim?

Bankalar açacağınız şirketin sektörüne ve tüzel kredi notuna göre faiz oranı ve kredi açılış miktarını belirler. Eğer daha önceden açmış olduğunuz bir iş yeriniz veya uzun vadede bir ortağınız varsa iş yeri açma kredisini daha rahat alacaksınız. Bu hem devlet bankalarınca hem de özel bankalarca desteklenir. Özel bankalardan İş bankası, Yapı Kredi, TEB gibi bankalardan kredi temin edilebilir. Artı olarak KOSGEB tarafından devlet destekli girişimcilere iş kurma desteği verilir. Özelikle son dönemde kobilere yapılan düşük faizli kredi kampanyaları sayesinde oldukça rahat bir şekilde kredi çekebilirsiniz. Ayrıca esnaf ve sanatkârlar odasından sıfıra yakın faizli kredi çekebilirsiniz.