Devlet Destekleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi En Az Lise Mezunu Personel Alacak.

  • 06 Şubat 2020
  • 1.148 kez görüntülendi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi En Az Lise Mezunu Personel Alacak.

Türkiye Büyük Millet Meclisi toplamda 197 personel alacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi personel daire başkanı aşçı, bahçıvan, bulaşıkçı, çay ocakçı, garson, hizmetli, pastacı, memur ve görsel tasarımcı kadrolarında toplamda 197 personel alacağını duyurdu. Türkiye Büyük Millet Meclisi Personel alımı başvurusu nasıl yapılır. Türkiye Büyük Millet Meclisi personel alımı başvurusu nereye yapılır. Türkiye Büyük Millet Meclisi personel alımı başvurusu şartları nelerdir sorularınızı sizler için araştırdık.

Türkiye Büyük Millet Meclisi personel alımı daire başkanlığının yaptığı açıklamada 197 personel alımı için yazılı ve sözlü sınav ile personel alacağını açıkladı. Başvuru için 2018-2019 yılları arasında KPSS Puanı baz alınarak sıralama yapılacağı ve en yüksek puan alan adaylar toplamda 600 kişi başarılı sayılacak ve sözlü mülakata çağırılacaktır.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle 657 Sayılı devlet memuru olabilme başvuru genel şartlarını taşıyor olmanız gereklidir. Kpss den 2018 ve 2019 yılları arasında en düşük 70 puan ve üzeri puan almanız gereklidir. Ancak en az 70 puan alan her kişinin başvurusu kabul edilmeyecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi personel alımı için başvuran tüm adayların KPSS puanları yazılacak ve en fazla 600 kişilik kontenjan ile mülakata çağıracaksınız. Bu sebeple ne kadar yüksek puan alırsanız o kadar şansınız artacaktır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hangi Alanlarda Personel Alacaktır?

Aşçı kadrosu için Ankara İstanbul ve yalavoda toplamda 42 personel alınacaktır. 2019 ve 2019 yıllarında KPSS P94/93/70 kategorilerinde en az 70 puana sahip olmanız gerekli ve aşçılık, gastronomi veya mutfak sanatları bölümünden mezun olmanız gereklidir.

Bahçıvan kadrosu için  Ankarada 5 kişi alınacak olup 2019 ve 2019 yıllarında KPSS P94/93/70 kategorilerinde en az 70 puana sahip olmanız gerekli ve ayrıca mesleki eğitim veren kurumların tarım, bahçe bitkileri, peyzaj veya en az 2 yıllık okul okumanız gereklidir.

Bulaşıkçılık için ankra İstanbul ve yalovada toplamda 18 personel alınacak ve 2019 ve 2019 yıllarında KPSS P94/93/70 kategorilerinde en az 70 puana sahip olmanız gereklidir. En az lise mezunu olmanız yeterlidir.

Çay ocakçı ve Garson için ankarada 17 personel alacaktır. Garsonluk için Ankara İstanbul ve Yalovada toplamda 48 personel alınacaktır. Hizmetli için ise toplamda 42 personel alınacak ve KPSS puanı yanı sıra en az lise mezunu olmanız yeterlidir.

Başvuruları İnternetten Yapabilirsiniz.

Başvuru tarihleri 29.01.2020 tarihinden 07.02.2020 tarihine kadar devam edecektir. Öncelikle e devletten TBMM Başkanlığı personel alımı sayfasına giderek elektronik olarak internetten başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru yaparken sizden başvuracağınız kadroya göre istenilen diploma fotokopisi, resim gibi belgelerin ikb sinav @ tbmm gov tr adresine yollamanız gereklidir. Başvuru esnasında eksik bilgi vermeniz ya da diploma örneği göndermediğiniz takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.

Eğer KPSS puanınız sıralamaya girmeye yetti ise sözlü sınavına katılacaklar www tbmm gov tr adresinden başarılı olanlar ve sözlüye katılmaya hak kazananlar yayımlanacaktır.