Devlet Destekleri

Şantiye İşçisi Seyahat İzni Formu

  • 07 Mayıs 2021
  • 617 kez görüntülendi.
Şantiye İşçisi Seyahat İzni Formu

Şantiye İşçisi Form. Şantiye İşçisi Seyahat İzin Listesi. Şantiyede çalışanlara Seyahat İzni Başvuru Dilekçesi. Şantiye çalışanları Nasıl Seyahat İzni Alabilir. Şantiye Personel İzin Formu İndir

Büyük şantiyelerde çalışan kişilerin memleketlerine gidebilmeleri için İçişleri bakanlığı taradından yeni bir genelge çıkartıldı. Bu genelge ile artık şantiyede çalışan işçilerin bağlı oldukları firma yetkililerinin Kaymakamlığa başvurması gereklidir. Daha sonra listede bulunan tüm personelin cep telefonuna kısa mesaj ile şifre gidecektir.

Şantiye İşçisi Seyahat İzni Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Öncelikle Sitemizde ek’te bulunan exell dosyasını indirmeniz gereklidir. Ancak şantiye Personel İzin formunda hiçbir değişiklik yapmayınız. Aksi takdirde onay alamazsınız.

Şantiye İşçisi Formu Doldurduktan Sonra Ne Yapmalıyım

Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra mutlaka elektronik ortamda ( Flash ya da CD ) kaymakamlığa götürmeniz gereklidir. Aksi takdirde kaymakamlıklar başvurunuzu almayacaklardır. Çünkü elektronik ortamda sisteme yüklenecek olan excell belgesi otomatik olarak onaylanacaktır.

Şantiye İşçisi Seyahat İzin Başvurusu

Öncelikle bu başvurular sadece 112 sisteminde aktiftir. E devlet üzerinden herhangi bir işlem yapamazsınız. Form doldurulurken dikkat etmeniz gereken en önemli konu İş Yeri sicil numaranızı doğru yazmaktır. Ayrıca listeye eklediğiniz kişilerin mutlaka bu firma üzerinde çalışıyor ve sigortalı olarak görünmesi gereklidir.

Şantiye İşçisi Seyahat İzni Reddedildi

Eğer şantiyenizde çalışan personelin seyahat izni reddedildi ise tek sebep sigortadır. Eğer başvuru yaptığınız personelin sigortası formda bulunan iş yeri sicil numarasına kayıtlı sigortalı değil ise kesinlikle izin alamazsınız.