Devlet Destekleri

Uşak Para Yardımı

  • 02 Mart 2021
  • 454 kez görüntülendi.
Uşak Para Yardımı

Uşak Maddi Yardım, Uşak Gıda Yardımı, Uşak Valilik Sosyal Yardım, Uşak pandemi Destek, Uşak 1000 TL Yardım ile ilgili tüm bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Uşak Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yardımına sosyal yardımlaşma vakıfları ilgilenmektedir. Uşak Para yardımı, Maddi yardım, gıda kolisi, dul yetim maaşı, bakıcı parası gibi tüm ihtiyaçlarınız için vakıflara başvuruda bulunabilirsiniz.

Uşak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Atatürk Mahallesi, Çivril Caddesi No:48 Kat:3 Merkez / UŞAK adresinde bulunan Uşak Sosyal Yardımlaşma vakfına başvuruda bulunabilmek için  öncelikle bu adrese gitmeniz gereklidir. Uşak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne gittiğinizde öncelikle gelir tespit yaptırmanız gereklidir. Gelir tespit demek hanenizde bulunan kişi sayısı ile hanenizde yaşayan kişi sayısı arasındaki orantıdır. Özetle söylersek örneğin 5 kişilik ailede evinize giren toplam gelir 2000 TL ise kişi başına düşen gelir 500 TL olduğundan dolayı muhtaçlık sınırının altında olduğunuzdan dolayı yardım için başvurabilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşma Vakıf personelleri sizden bir form doldurmanızı ve imzalamanızı isteyecektir. Bu formda her türlü gelir ve gider bilgileriniz bulunmaktadır. Unutmayın ki hem geliriniz hem gideriniz önemlidir. Kimi vatandaş gelirini 0 gösteriyor ancak giderini yüksek gösteriyor. Unutmayın ki sosyal yardımlaşma uzmanları eğer kişinin gideri var ise eve gelir de gelmektedir diye işlem yapmaktadır. Bu sebeple kesinlikle yüksek miktarda gider göstermeyin. Doğrusu ne ise onu yazın. Aksi takdirde yardım alamazsınız.

Gelir ve giderinizi gösterir tabloyu doldurduktan sonra tüm aile bireylerinizin imza atması istenilecektir. Gelir tespit formunu doldurduktan sonra eğer gelir ve gideriniz arasındaki denge muhtaçlık sınırının altında kalıyor ise yardım için başvurabilirsiniz. Daha sonra size uygun olan para yardımı, maddi yardım ya da diğer yardım seçeneklerinden faydalanmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

2021 Yılı Muhtaçlık Sınırı Nedir? Gelirim Ne Kadar ise Yardım Alabilirim?

Muhtaçlık sınırı her sene değişim göstermektedir. Her sene asgari ücret baz alınmaktadır. 2021 yılında asgari ücret  2825 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutardan asgari geçim indirimini çıkardığımızda 2558 Tl kalmaktadır. Muhtaçlık sınırı her yıl bu tutarın 3 de biri olarak hesaplanmaktadır. Yani Eğer evinize giren parayı kişi sayısına böldüğünüzde çıkan sonuç 850 TL ve altında ise muhtaç sayılıyor ve yardım almaya hak ediyorsunuz. Eğer evinizde kişi başı gelir 850 TL den az ise her türlü yardım için sosyal yardımlaşma vakıflarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Uşak İnternetten Yardım Başvurusu

Pandemi sebebi ile birçok ilde internetten yardım başvurusu alımı başladı. Uşak için internetten yardım başvurusunda bulunmak istiyorsanız kullanabileceğinizi en kısa yol Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olan CİMER’dir. E devlet üzerinden cimere giriş yaptıktan sonra yardım başvurunuz işleme alınacaktır.

Uşak Yardım Sonucu Öğrenmek

Eğer Sosyal Yardımlaşma vakfına başvurdu iseniz öncelikle başvunuz Sosyal Yardım İnceleme Görevlileri tarafından incelenecektir. Eğer geliriniz muhtaçlık sınırının altında ise talebiniz işleme alınacaktır. Daha sonra talebiniz Sosyal Yardım Mütevelli Heyeti tarafından incelenecek ve ihtiyacınız oranında size yardım için karar çıkacaktır. Yardım sonucunuz cep telefonunuza sms ile gelecektir. Daha sonra yardımınız PTT ya da Ziraat Bankasından Tc Kimlik Kartınız ile Alabilirsiniz.