Devlet Destekleri

Çiftçi Destek Ödemeleri 2022

  • 04 Nisan 2022
  • 588 kez görüntülendi.
Çiftçi Destek Ödemeleri 2022

Çiftçi Destek Ödemeleri 2022. Çiftçi Mazot Desteği 2022. Çiftçi Gübre Desteği. 2022 hayvancılık Desteklemeleri. 2022 Tarım Desteklemeleri. 2022 ÇİFTÇİLERE ÖDENECEK TARIMSAL DESTEKLER.

Tüm dünyada çeşitli sebeplerle çiftçi Destek Ödemeleri 2022 artık üretim oldukça azalmıştır. Artan maliyetlereler ile birlikte maalesef çiftçilerimiz artık ekip biçemez hale gelmiştir. Özellikle son zamanlarda artan gübre ve yem fiyatlarındaki artış sebebi ile çiftçiler çok zor durumda kalmıştır. Bu sebeple hükümet tarafından yapılan açıklama ile birlikte 2022 yılında çiftçilere ödenecek tarımsal destekler artırılmıştır. Bu yazımızda hangi ürün desteklemesinin ne kadar olduğu hakkında ayrıntılı olarak bilgi vermeye çalışacağız.

ÇKS Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır, Çiftçi Kayıt Sistemine Başvuru -

2022 Yılı Mazot Gübre Desteği

Rusya ile ukrayna arasındaki savaş sebebi ile petrol fiyatlarının aşırı derecede artması en çok çiftçileri mağdur etmiştir. Bu sebeple bazı önlemler alınmıştır. Tarım ile uğraşan çiftçilerimize mazot ve gübre desteği için dekar başına 116 TL ödenmesine başlanmıştır. Ayrıca buğday arpa çavdar gibi ürünlere girdi desteği 50 TL den 116 TL olarak belirlendi. Çiftçi Destek ödemeleri 2022 yılında artarak devam etmektedir.

Ayrıca Tarımsal yayım danışmanlığı hizmeti sayesinde daha bilimsel ve teknolojik tarım yapan çiftçilere ödeme desteği 46 bin TL den 52 bin TL ye arttırıldı.

ÇKS Çiftçi Kayıt Sistemi İnternetten Kayıt Nasıl Olurum?

Gelişen teknoloji ile birlikte artık her işlemi internet üzerinden yapabiliyoruz. Özellikle çiftçilerimizin destekleme ve yardım alabilmesi için mutlaka çiftçi kayı sistemine üye olması gerekmektedir. Bunun için öncelikle PTT den alınmış e devlet şifrenizin olması yeterlidir. Daha sonra e devlet sitesine giriş yaptıktan sonra ÇKS yazdıktan sonra açılan sayfadaki bilgileri doldurarak kayıt olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Başvuru

Maalesef savaş ile birlikte artık çiftçilerimize yeterince destekleme yapmaz isek dışa bağımlığımızın artacağını anladık. En son ay çiçek yağı sıkıntısı sebebi ile raflar oldukça boşaldı. Artan hayat şartlarının yanı sıra oldukça artan mazot gübre yem fiyatları artık çiftçilerin oldukça zorlamaktadır. Bu sebeple Ziraat bankası aracılığı ile faizsiz kredi kullanma şansına sahipler. Çiftçi desteklemeleri ile birlikte 18 ay geri ödemesiz ve faizsiz olarak kredi kullanabilirsiniz. Bunun için en yakın ziraat bankası şubesine gitmenizi öneririz.

Çiftçi Destek Ödemeleri 2022