Devlet Destekleri

Kaymakamlık Yardım Başvurum Reddedildi

  • 07 Nisan 2022
  • 450 kez görüntülendi.
Kaymakamlık Yardım Başvurum Reddedildi

Kaymakamlık Yardım Başvurum Reddedildi. Kaymakamlık Yardım Başvuru sonucunu Nasıl Öğrenirim? Kaymakamlık Yardım Ne Zaman Çıkar? Kaymakamlıktan Yardım Alma Şartları Nelerdir? Kaymakamlık Para Yardımı Başvurusu. Kaymakamlık Gıda Erzak Yardımı. Kaymakamlık Ne Yardımı Yapar?

Son zamanlarda artan hayat pahalılığı sebebi ile artık birçok kişi sosyal yardımlara başvuru yapmaktadır. Ancak sosyal yardım alabilmek için belirli şartlara sahip olma gerekir. Aksi takdirde başvurunuz reddedilecektir.

Kaymakamlık Yardım Alma Şartları Nelerdir?

Kaymakamlık Yardım Alma Şartları Nelerdir şartlarını bilmeden sadece başvuru yapmak için başvuru yapılmaz. Aksi takdirde başvurunuz olumsuz sonuçlanır. Kaymakamlıktan yardım alabilmek için İLK ve EN ÖNEMLİ OLAY GSS GELİR Tespittir. Özetle hanenize giren para ve harcamaların dağılımı çok önemlidir. Her yıl devlet tarafından muhtaçlık sınırı belirlenmektedir. 2022 Yılı Muhtaçlık Sınırı 1400 TL olarak belirlenmiştir. Muhtaçlık sınırında olup olmadığınızı örnek ile açıklar isek;

Hanenize 4250 TL gelir girmekte ve 5 kişilik bir aile olduğunuzu farz edelim. Aldığınız maaşı kişi sayısına böldüğünüzde 4250:5=850 TL olarak çıkmaktadır. Muhtaçlık sınırı olan 1400 TL nin altında kişi başı gelire sahip olduğunuzdan dolayı yardım alabilirsiniz.

Diğer dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aynı soyadına sahip kaç kişi maaş almaktadır. Örneğin hem anne ve baba veya baba oğul çalıştığında kişi bazlı gelir dikkate alınmaz. Bir haneye aynı soyadını taşıyan kaç kişi var ise toplam maaşın kişi sayısına bölünerek GSS hesaplanmaktadır.

Eğer bu şartları taşıyor isen bağlı olduğunuz kaymakamlığa giderek yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kaymakamlık Yardım Başvurum Reddedildi Ne Yapabilirim?.

Kaymakamlık Yardım Başvurum Reddedildi diyor iseniz bunun birkaç sebebi olabilir. İlk olarak yukarıda belirttiğimiz GSS gelir tespitte kişi başına düşen gelirin fazla olmasından kaynaklıdır. Diğer bir sebep ise he ne kadar geliriniz az olmada üzerinize kayıtlı olan taşınır ve taşınmaz gayrimenkuller de hesaplanmaktadır. Örneğin hem eviniz hem arabanız var ise belirli kriterler ile bunların değerleri de GSS hesabına girmektedir. Diğer sebep de anne babanız sizin evinizde ikamet ediyor ve emekli maaşları var ise bu gelir de sizin geliriniz olarak görüneceğinden muhtaçlık sınırının üstünde kalabilirsiniz.

Kaymakamlık Yardım Başvuru sonucunu Nasıl Öğrenirim?

Kaymakamlık Yardım Başvuru sonucunu Nasıl Öğrenirim sorusunun cevabı her kaymakamlıkta aynıdır. Yardım sonucunuz SMS ile kayıtlı olan cep telefonunuza iletilecektir. Ayrıca kimlik kartınız ile birlikte PTT şubesinden sorgulayabilirsiniz.

Kaymakamlık Ne Yardımı Yapar?

1- Gelir tespiti, gebelik yardımı, engelli yardımı ile ilgili başvuru ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız

2-Doğum yardımı, elektrik parası yardımı, kırtasiye desteği, eğitim desteği yardımı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

3- Dar gelirliye toki yardımı, askere gidene yardım desteği, yetim öksüz desteği için ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

4- Gıda Yiyecek Yardımı, barınma yardımı, yakacak yardımı başvuruları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.