Devlet Destekleri

Yüreğir Sosyal Yardım İnternet Başvuru

  • 10 Temmuz 2020
  • 34.674 kez görüntülendi.
Yüreğir Sosyal Yardım İnternet Başvuru

Adana Yüreğir Kaymakamlığı İnternetten Yardım Başvurusu. Yüreğir Kaymakamlığı Online Yardım Başvurusu. Yüreğir 1000 TL Başvuru. Yüreğir para yardımı internetten başvuru. Yüreğir gıda yardımı. Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı.

Yüreğir Kaymakamlığı bünyesinde bulunan Yüreğir Sosyal yardımlaşma vakfı tüm ihtiyaç sahiplerine kömür, yakacak yardımı, Doğum yardımı, ilaç parası ödemesi, gelir tespit ve sigortalı olma başvurusu, para yardımı, dul yetim yardımı, muhtaç asker ailesi yardımı, engelli ve yaşlılık aylığı, doğal afetlerden oluşan zararlara yönelik yardım, evde bakım hizmeti ve para yardımı gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Telefon Numarası

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Atakent Mahallesi Fatih Caddesi No:22 adresinde hizmet vermektedir. Başvurularınız şahsen yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de yapabilmektesiniz. Her türlü bilgi almak için (0322) 323 8381 nolu telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. telefon ile başvuru kesinlikle yapılmamaktadır. Telefon ile sadece bilgi alabilirsiniz.

Yüreğir Sosyal Yardımlaşma İnternetten Online Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi sebebi ile bir çok il ve ilçede artık sosyal yardımlaşma vakıfları yardım için internetten başvuru almaya başladı. Bu sebeple hep vatandaş hem de çalışan açısından kolaylık sağlandı. Yüreğir Kaymakamlığına internetten yardım için başvuru yapabilir ve yaptığınız başvuru sonucunu kolaylıkla sorgulayabilirsiniz. Yüreğir Sosyal Yardım için haneden 1 kişinin başvurması yeterlidir. Diğer aile fertlerinin başvuru yapmasına gerek yoktur. Başvuru yapsalar bile geçersiz sayılacaktır. Yüreğir Sosyal Yardım için internet ortamında başvuru bilgilerini eksiksiz bir biçimde doldurmanız gereklidir. Diğer önemli bir konu ise mutlaka başvuran kişinin ikametinin yüreğir sınırları içerisinde olmalıdır. Aksi takdirde başvurunuz red edilecektir. İnternet başvurusu için yapmanız gerekenleri ayrıntılı bir biçimde anlatacağız.

  • öncelikle http://yuregirvakif.com/ adresine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra yukarıdaki şekilde ekran açılacaktır.
  • Açılan ekranda yardım başvuruları ile ilgili genel bilgi verilmektedir. Tc kimlik numaranızın son rakamına göre başvuru tarihleri açıklanmıştır.
  • ” Sorgu İznini Onaylayın ve Başvuruya Başlayın ” kısmını seçmeniz gereklidir. Bu kısım tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğinizi taahhüt eder ve ardında TC kimlik numaranızın ve ad soyad kısmının açıldığını göreceksiniz. Giriş yaptıktan sonra diğer sekme aktif olacaktır.
  • Açılan ekranda kişisel bilgilerinizin girilmesi istenilecektir. Cinsiyet, medeni durum, sigortalı olup olmadığınız, eğitim durumu ve doğum tarihinizi doğru bir şekilde girin ve ardından hane bilgileri açılacaktır.

  • Hane Bilgileri kısmında ise evde bulunan en büyük kişinin kısaca evin reisi olan kişinin iş durumu sorgulanmaktadır. Meslek bilgileri, evde kaç kişinin olduğunu, evde kaç öğrenci olduğunu, evde engelli bireyin olup olmadığı konusunda ayrıntılı bilgi istenmektedir.

  • Hane geliri kısmında ise eve giren toplam gelir tespit edilmeye çalışılmıştır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı gelir ve gider dağılımını doğru yapmak zorundasınız. Çoğu kişi giderlerini aşırı fazla bir tutarda yazarak hata yapmaktadır. Unutmayın ki her ne kadar evinize gelir girmiyorsa da gideriniz vardır. Ve Buraya dikkat. Gelir tespit yapılırken giderinize göre hesaplama yapılıyor. Mantık olarak siz benim giderim yok ama 3 bin lira giderim var derseniz devlet gözünde her ay 3 bin geliriniz var gibi dikkate alınır. Ayrıca bu kısımda üzerinize kayıtlı taşınır veya taşınmaz gayrimenkul olup olmadığı da sorulmaktadır. Unutmayın ki Sosyal yardımlaşma vakıfları tüm gelir gider ve mal varlığınızı görebiliyor. Bu sebeple doğru bilgi girelim

 

  • İletişim ve Yardım Dilekçesi kısmına size ulaşılabilecek adres, telefon bilgileri istenilmektedir. Ayrıca yardım dilekçesi kısmına istediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Neye ve neden ihtiyaç duyduğunuzu ya da özel sebeplerinizi dilekçeye yazarsanız vakıf yetkilileri bunu dikkate alacaktır.