Devlet Destekleri

Ziraat Temassız Çalışmıyor

  • 30 Mart 2021
  • 2.924 kez görüntülendi.
Ziraat Temassız Çalışmıyor

Ziraat Bankası Temassız Çalışmıyor. Ziraat Bankası Temassız Nasıl Açılır? Ziraat bankası Temassız Alışveriş Nasıl Yapılır? Ziraat Bankası Temassız Limit Arttırmak. Ziraat Bankası Kredi Kartı Temassız Özellik Nasıl Kapatılır? Ziraat Kredi Kartı Kapatmak

Hızlı ve kolay alışveriş yöntemi olan temassız alışveriş artık hemen hemen her banka temassız kredi kartlarını müşterilerinin kullanımına açtılar. daha önceden kredi kartı alışverişlerinde Pin Şifre girişi olmadan alışveriş yapmazdınız. Ancak artık kartınızı pos cihazına yaklaştırdığınızda otomatik olarak ödemeniz gerçekleşir.

Ziraat Bankası Temassız Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Temassız kredi kartınızı yeni aldı iseniz gelen kart temassız özelliği açık bir karttır. Ancak daha önceden sahip olduğunuz kredi kartınız var ise maalesef yeni kart talep etmeniz gereklidir. Kredi kartlarında öde geç işleminin gerçekleşmesi için kartın içindeki çip temassız ödeme yapmanızı sağlamaktadır.

Eğer temassız kredi kartınız yok ve ya kartınızı temassız özelliğini açmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem müşteri hizmetlerini aramaktır. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri numarası 444 00 00 – 0850 220 00 00

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra operatöre Tc kimlik numaranızı ya da banka hesap numaranızı seçtikten sonra menüden kredi kartı işlemlerini seçmeniz gereklidir. Kartınızı temassız kullanıma açmak için mutlaka operatöre bağlanmanız gereklidir. Temassız kredi kartı alışveriş sistemi müşterinin isteğine göre aktif pasif hale geldiğinden sizden sözlü olarak onay istenilecektir. Onay verdikten sonra kredi kartınızı temassız olarak kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Temassız Limit Arttırmak

Ziraat Bankası müşterilerine kredi kartına temassız olarak alışveriş yapabilmesi için günlük 250 TL limit vermiştir. Günlük temassız alışveriş limiti maalesef Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun kararları gereği maksimum 250 TL ile sınırlandırılmıştır. Bunun sebebi ise güvenlik yüzündendir. Daha önceki kredi kartları ile alışveriş yaparken müşterinin kendinin oluşturduğu şifre gerekli ve 3. kişi bu kartı kullanamazdı. Ancak kredi kartınızı kaybettiğiniz durumda herhangi bir kişi sizin onayınız olmadan 250 TL alışveriş yapabilir. Bu sebeple eğer kredi kartınızı kaybetti ya da nerede olduğunu bilmiyor iseniz mutlaka kredi kartınızı işleme kapatın. Aksi takdirde kaybettiğiniz her gün 250 TL lik alışveriş ile zarar görebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Temassız Özellik Nasıl Kapatılır?

Her ne kadar temassız kredi kartı alışverişlerde kolaylık sağlasa da güvenlik sebebi ile bazı açıkları vardır. Temassız özelliği açmak kadar kapatmak da kolaydır. Bunun için tek yapmanız gereken 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak kolay bir şekilde kartınızın temassız özelliğini kapatabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerde sadece şifre ile işlem yapabilirsiniz. Şifrenizi bilmeyen 2. bir kişi kartınızı asla kullanamayacaktır.

Ziraat Kredi Kartı Kapatmak

Eğer kredi kartı kullanmak istemiyor ve ziraat kredi kartınızı kapatmak istiyor iseniz bunun iki yolu bulunmaktadır. 1. yolu bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak hızlı bir şekilde kredi kartınızı kapatabilirsiniz. Diğer bir yol ise ziraat bankası internet bankacılığını kullanarak kredi kartı menüsünden kartınızı kapatma için talepte bulunabilirsiniz.

Eğer kredi kartınızı kaybetti iseniz acil ve hızlı bir biçimde müşteri hizmetlerini arayarak kayıp kart için ilk menüden kredi kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz.