Devlet Destekleri

İşten Çıkarıldım Para Yardımı Yapılır mı?

  • 29 Mart 2020
  • 2.813 kez görüntülendi.
İşten Çıkarıldım Para Yardımı Yapılır mı?

Ücretsiz İzine Çıkarıldım Devlet maaş yardımı verecek mi? İşten Çıkarıldım Sosyal Yardımlaşma yardım yapar mı? İşten Çıkarıldım Ücretsiz Gıda Yardımı yapılır mı? Ücretsiz İzine Çıkarıldım Maaş Yardımı Yapılır mı? Ücretsiz İzine Çıkarıldım Gıda Yardımı Alabilir miyim? İşten Çıkarılana Devlet yardım yapar mı? Ücretsiz İzne Çıkarılana Devlet Desteği.

Artan korona virüs vakaları sebebi ile hayat artık durma noktasına geldi. Bir çok iş yeri, oteller, fabrikalar çalışanlarını ya ücretsiz izine çıkardı yada işten çıkardı. Artan korona virüs önlemleri sebebi ile bu kişiler artık bir süre farklı bir iş bulamayacağından sosyal yardımlaşma vakıfları ve belediyeler aracılığı ile belirli şartlarda yardım yapılmaya başlandı.

İşten Çıkarıldım Para Yardımı Alabilir miyim?

Daha önceden maddi yardım talebi olanlar illerde sosyal yardımlaşma vakıflarına, ilçelerde bulunanlar ise kaymakamlık bünyesinde kurulan sosyal yardımlaşma vakıflarına şahsen giderek yardım için başvurabilirdi. Ancak alınan korona tedbirleri sebebi ile artık ikametgahınızın bulunduğu il veya ilçedeki sosyal yardımlaşma vakıflarını telefon ile arayarak para yardımı için başvurabilirsiniz. Telefonda sosyal yardımlaşma vakfı yetkilileri sizden tc kimlik numaranızı isteyecektir. Daha sonra inceleme uzmanları sizin üzerinizde bulunan ev arazi tapu araba gibi üzerinize kayıtlı tüm taşınmazları görmektedir. Ayrıca herhangi bir işte çalışıp çalışmadığınızı da görebilirler. talebiniz doğrultusunda sosyal yardımlaşma vakfı yetkilileri sizin dosyanızı mütevelli heyetine göndererek dosyanızın incelenmesini başlatır. Mütevelli heyeti uygun gördü ise maddi para yardımı hesabınıza otomatik olarak yatmaktadır. Ancak sitemizde Üstte bulunan Katagoriler Kısmındaki Sosyal Yardımlar Kısmını İncelerseniz devletin yaptığı tüm yardımlar ayrıntılı olarak yazılmıştır.

İşten Çıkarıldım Gıda Yardımı yapılır mı?

İşten Çıkarıldım Gıda yardımı İstiyorum diyorsanız ilk başvuracağınız kurum il veya ilçenizdeki sosyal yardımlaşma vakıflarıdır. Ayrıca bağlı olduğunuz belediyeleri arayarak belediye yetkililerine talebinizi ileterek gıda yardımı alma şansına sahipsiniz. Eğer 65 yaşının üzerinde iseniz mutlaka 112 yi arayarak ücretsiz gıda talebim var diye kayıt bırakarak gıda yardımı ile ilgili daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

İşten Çıkarıldım Devlet Yardım Eder mi?

son günlerde artan işsizlik sebebi ile yardım başvuruları bir hayli fazla olmuştur. Eğer şirketiniz size ücretsiz izin verirken kısa çalışma ödeneği alabilir şeklinde iş kura başvurdu ise mutlaka kısa çalışma maaşına başvurmalısınız. Sitemizde Kısa Çalışma ödeneği ile ilgili tüm ayrıntıları ile ilgili yazımız bulunmaktadır. Eğer vakıflara başvurdu iseniz bir diğer yol CİMER aracılığı ile başvuruda bulunmaktır. İnternetten online başvuru ile cimere başvurduğunuzda size mutlaka olumlu ya da olumsuz cevam verilecektir. Diğer bir yol ise Açık Kapı ya başvurmaktır. İnternetten online Başvuru yaparak açık kapı projesine isteğinizi belirttiğinizde yardım alabileceğiniz tüm kurumlara başvurunuz iletilecektir.