Devlet Destekleri

Beni Kim Aramış? Numara Kimin?

  • 11 Mayıs 2020
  • 918 kez görüntülendi.
Beni Kim Aramış? Numara Kimin?

Cep telefonunda kayıtlı olmayan numara kimin? Beni Kim Aramış? Arayan Numarayı ücretsiz nasıl öğrenirim? Numaranın kimin olduğunu öğrenmek. Türk Telekom Bilinmeyen Numara sorgulama,  Turkcell Bilinmeyen Numara sorgulama, Vodafone Bilinmeyen Numara sorgulama nasıl yapılır? Ücretsiz Telefon Numarası Sorgulamak

Bilinmeyen Numara Sorgulamak

Öncelikle 6698 sayılı kanuna göre izinsiz bir şekilde kişilere ait her türlü bilgileri sorgulamanın yasal olmadığını bilmeniz gereklidir. Resmi gazetede yayımlanan kanun maddesine göre kişilerin cep telefonunun kimin  üzerine olduğunu araştırmak kanunsuzdur. Resmi kanaldan başvuru yaptığınız takdirde talebiniz sonuçlanacaktır. Ancak resmi olarak operatörlerin uyguladığı kurallar kapsamında ve kişinin izni dahilinde bilinmeyen numara sorgulayabilirsiniz.

İsimden Telefon Numarası Sorgulamak

Öncelikle her operatörün farklı bilinmeyen servis uygulaması olduğunu unutmayalım. İsim ve adresten telefon numarası sorgulamak için Turk Telekom için http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr  adresini tıklayarak ücretsiz bir şekilde isim ve adres bilgisi yazarak istediğiniz kişinin telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Ancak numarasını bulmak istediğiniz kişi mutlaka daha önceden başkalarının telefon numarasını görme izni vermiş olmak zorundadır. Operatörlerini beyaz sayfalar bölümündeki rehber uygulamasına izin vermeleri gereklidir.

Diğer bir yol ise 444 1 444 numaralı Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaktır. bu sayede eğer kişi izni verdi ise ücretsiz bir şekilde isimden cep telefonu sorgulama bulma yapabilirsiniz.

118 Arama Ücreti Ne Kadar?

öncelikle her geçen gün 118 ile başlayan ve ardından gelen rakamlar ile 118 telefon numarası sorgulatma işlemi ücretlidir. Ancak her 118 i aradığınızda size kişinin kim olduğunu her zaman vermiyorlar. Eğer kişi cep telefonunun bulunmasını istemiyor ise 118 de siz olumlu  cevap veremeyecektir. Şunu unutmayın ki 118 li numarayı aramanın her saniyesi para. Değişmek ile birlikte her 60 saniyesi 2.60 TL olarak belirlenmiştir.

Turkcell Bilinmeyen Numara Sorgulama

Türkcell 118  kadar pahalı olmasa da kendi operatörü dahilinde cep telefonu sorgulama yapmaktadır. Ancak sadece turkcell numarası olan kişileri sorgulanabilmektedir. Türkcell bilinmeyen numara sorgulamak için 11832 numarayı arayarak dakikası 1.25 tl karşılığında sorgulayabilirsiniz.

Turk Telekom Bilinmeyen Numara Sorgulama

Türk Telekom bilimeyen servi hizmeti 11811 olarak belirlenmiştir. Turktekekom için dakikası 1 tl olarak belirlenmiştir. Ancak sadece eğer sorguladığınız cep telefonu numarası turk telekoma bağlı ise bilgi alabilirsiniz.

 Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulamak

Vodafone için 11842 numaralı sabit hat belirlenmiş olup dakikası 1.25 tldir. Sadece sorguladığınız numara vodafone abonesi ise bilgi alabilirsiniz.

Telefon Numarasını İnternetten Bulmak

Bilinmeyen numara bulmanın diğer bir yolu ise sosyal medya sitelerinden de ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz. Facebook İnstegram Twitter üzerinden kişi arama yerine cep telefonu numarası yazarsanız bu numara ile kayıt olmuş kullanıcıyı bularak kimin olduğunu öğrenebilirsiniz.